strona głównapersonelgalerialeczenie dzieciofertakontakt
leczenie dzieci

Oferta

leczenie
protetyka
leczenie
dzieci
profilaktyka
wybielanie
zębów
komputerowe
znieczulanie
The Wand
przeglądy
uzębienia
kamerą
wewnątrzustną
leczenie
osób
niepełnosprawnych

The Wand

The Wand

The Wand to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia może być zupełnie bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu.

Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem.

The Wand

Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym. Precyzja The Wand, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podania go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. The Wand jest zatem rozwiązaniem, z którego powinni chętnie korzystać pacjenci do tej pory obawiający się dentysty.

Czym różni się bezstrzykawkowe znieczulenie The Wand od znieczulenia strzykawką?

  • Podanie znieczulenia przy pomocy komputera może całkowicie eliminować ból towarzyszący iniekcji i podawaniu płynu znieczulającego.
  • W The Wand znieczulenie podawane jest pod niskim ciśnieniem. Płyn, którego intensywność dozowania jest sterowana przez komputer nie powoduje rozpierania tkanki, a tym samym towarzyszącego mu bólu.
  • Komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanek miękkich.
  • Igła wbijana jest w tkankę ruchem rotacyjnym, bez użycia nacisku, w sposób kontrolujący opór tkanek.
  • Za pomocą the Wand dużo łatwiej można wykonać znieczulenie, przy którym pacjenci nie odczuwają odrętwienia wargi, mogą normalnie rozmawiać z lekarzem. Znieczulenie nie powoduje także odrętwienia języka, policzków i opadania warg.
  • Jedna komfortowa aplikacja znieczula wiele zębów. Tego typu znieczulenia podawane metodami tradycyjnymi są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta.

Copyright ©