strona głównapersonelgalerialeczenie dzieciofertakontakt
leczenie dzieci

Oferta

leczenie
protetyka
leczenie
dzieci
profilaktyka
wybielanie
zębów
komputerowe
znieczulanie
The Wand
przeglądy
uzębienia
kamerą
wewnątrzustną
leczenie
osób
niepełnosprawnych

profilaktyka
 • profesjonalny instruktaż higieny

  Najbardziej banalną za to najistotniejszą sprawą w ochronie naszych zębów przed próchnicą jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Wiele osób ma z tym problemy i otwarcie o tym mówi. Któż ma nas nauczyć dobrego i skutecznego mycia zębów jeśli nie nasz dentysta? Moim celem nie jest tylko wyleczyć pacjentowi zęby, ale także pomóc mu o nie odpowiednio zadbać.

 • fluoryzacja, lakierowanie

  Zabiegi lakierowania i fluoryzacji kontaktowej są typowymi zabiegami, które mają zwiększać odporność naszych zębów na rozwój próchnicy. Są to zabiegi całkowicie bezbolesne, można i warto je stosować kilka razy w roku. Zęby w trakcie zabiegu pędzlowane są specjalnym lakierem lub żelem o całkiem przyjemnym smaku.

 • lakowanie

  Lakowanie polega na uszczelnieniu naturalnych bruzd w zębach tylnych, czyli tych miejsc w zębach gdzie najczęściej (zwłaszcza u dzieci i młodzieży) zaczyna się pojawiać próchnica. Często zabieg ten kojarzy się pacjentom z lakowaniem „szóstek” u 6-7 letnich dzieci. Lakować można i warto wszystkie zdrowe zęby tylne – tak stałe jak i mleczne.

 • jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

  Nowa szczoteczka znacznie lepiej usuwa płytkę nazębną, dlatego też szczoteczkę należy wymieniać co 2-3 miesiące. Na skutek używania włosie w szczoteczce odkształca się, przestaje być elastyczne i ulega rozwarstwieniu. Pęczki włókien ustawiają się dowolnie, są zmienione i tracą swój pierwotny kształt. Zniszczoną szczoteczką nie można dokładnie oczyścić zębów, można natomiast mechanicznie uszkodzić dziąsła. Ponadto w odkształconej szczoteczce między włóknami zalegają trudne do wypłukania. resztki pokarmu.

  Wg czterech niezależnych (SMG/KRC, Colgate, GFK, ANR Nielsen) badań Polacy wymieniają szczoteczkę do zębów średnio co 14 miesięcy. Zaledwie połowa z nas kupuje nową szczoteczkę częściej niż raz w roku, a 1% w ogólne nie posiada szczoteczki do zębów.

  Jak używać szczoteczki do zębów:

  • po szczotkowaniu należy szczoteczkę opłukać dokładnie z pasty i innych pozostałości,
  • nie należy jej trzymać w zamkniętym pojemniku, gdyż sprzyja to wzrostowi bakterii,
  • nie powinno się nikomu pożyczać szczoteczki,
  • szczoteczkę należy wymieniać przynajmniej co 3 miesiące, szczoteczki do zębów dla dzieci wymagają częstszej wymiany.

 • zabiegi higienizacji

Copyright ©